zdjęcie Porucznicy 1939

Xzdjęcie Porucznicy 1939
35.90 PLNkup >>
Tomasz StężałaPorucznicy 1939ISBN 978-83-62329-30-4Wymiary: 140 x 205 Liczba stron: 488 Okładka: miękka EAN: 9788362329304 Wydanie: pierwsze Data wydania: sierpnia 2011 Wydawca Instytut Wydawniczy ERICA

Wrzesień 1939. Zaczyna się II wojna światowa. Padają pierwsze strzały w bitwach Kampanii Wrześniowej.


Autor w sposób bardzo sugestywny i godny mistrzów pióra takich jak Sven Hassel czy Hans Hellmut Kirst, przedstawia splatające się losy polskich, niemieckich i rosyjskich młodych oficerów wciągniętych w wojenny koszmar.

Porucznicy 1939 to wartka powieść pokazująca nie tylko śmierć na polu walki, ale też miłość i rozpacz bohaterów. Dodatkowym atutem książki jest jej nawiązanie do najlepszych powieści wojennych opartych na faktach. Poruczników 1939 czyta się jak zbeletryzowaną biografię tak ciekawych postaci jak choćby porucznik Bolesław Nieczuja-Ostrowski, który po kampanii wrześniowej ucieka przed NKWD i Gestapo po całej Polsce.
 

Porucznicy 1939  otwierają nowy cykl pt. Trzy Armie.
 

 

Tomasz Stężała– mieszkaniec, miłośnik i znawca historii Elbląga, autor  powieści wojennych Elbing 1945 Odnalezione wspomnienia oraz Elbing 1945 Pierwyj Gorod, które zdobyły rzesze czytelników w 2010 i 2011 roku.

Wybrane opinie o powieściach Tomasza Stężały

 

„Jedna z nielicznych, znakomitych powieści, jakie polski autor napisał o dziejach Prus Wschodnich. Polecam!”

 

dr hab. Zbigniew Wawer, historyk, publicysta, autor programów telewizyjnych, znawca historii XX wieku

 

„To, co zrobił Tomasz Stężała, można porównać z odkopaniem ruin Pompejów. Jego dwutomowa epopeja o ostatnich dniach Elbinga, hanzeatyckiego miasta, to rzecz porównywalna z książkami Marka Krajewskiego.”

 

Rafał Geremek, Focus Historia

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!