zdjęcie Triumf. Bitwa pod Assaye, 1803. Kampania Richarda Sharpe'a

Xzdjęcie Triumf. Bitwa pod Assaye, 1803. Kampania Richarda Sharpe'a
34.90 PLNkup >>
Bernard CornwellTriumf. Bitwa pod Assaye, 1803. Kampania Richarda Sharpe'aISBN 978-8362329-23-6Wymiary : 140 x 205 mm Liczba stron: 425 Okładka: Miękka EAN 9788362329236 Wydanie: pierwsze Data wydania: 28.09. 2011 Wydawca Wydawnictwo ERICA Przekład: Forbert-Kaniewski Feliks

 

Indie rok 1803. Cztery lata po bitwie o Seringapatam, Richard Sharpe wiedzie spokojne życie żołnierza Jej Królewskiej Mości. Wszystko zmienia się, gdy zostaje świadkiem zbrodni popełnionej przez renegata angielskiego, który przechodzi na stronę Mahrattów.

Angielskie wojska ruszają w pogoń za zdrajcą. Sharpe musi zapuścić się w głąb terytorium wroga. Niestety, nawet we własnych szeregach nie może czuć się bezpiecznie, jego zaprzysięgły wróg sierżant Hakeswill stara się go zniszczyć. Podczas poszukiwań Sharpe znajdzie wreszcie kobietę swojego życia.

Pościg za zdrajcą doprowadza wojska angielskie do konfrontacji z siłami Mahrattów koło małej wioski Assaye. Właśnie tutaj rozegra się wielka bitwa, podczas której Sharpe po raz kolejny będzie musiał udowodnić ile jest wart.

 

Triumf towciągająca opowieść o zdradzie i zemście, która mistrzowsko łączy trzymającą w napięciu militarną przygodę z historycznymi detalami. I to jest właśnie to co uczyniło książki Bernarda Cornwella światowymi bestsellerami!

Bernard Cornwell - jeden z najbardziej cenionych pisarzy brytyjskich na świecie. Autor 40 powieści historycznych, przetłumaczonych na 20 języków i wydanych w nakładzie 10 milionów egzemplarzy.

 

 

Sharpe miał wrażenie, że czas się zatrzymał. Zdawał sobie sprawę, że ktoś krzyczy, że krew płynie z kołnierza dragona, że jego koń drży, ale gwałtowność wydarzeń sparaliżowała go. Odezwało się kolejne działo, tym razem małego kalibru. Kula trafiła w wodę sto metrów w górę rzeki, rykoszetowała i zniknęła z pluskiem w wianuszku białych bryzgów.

– Sharpe! – dotarł do niego krzyk. Jakiś jeździec zawrócił na płyciźnie i sięgnął po uzdę konia Fletchera.

– Sharpe!

Krzyczał Wellesley. Generał był już na środku rzeki, a woda nawet nie sięgała mu do strzemion. Zatem naprawdę był tu bród i można będzie przekroczyć rzekę, ale raczej już nie ma co liczyć na wzięcie wroga przez zaskoczenie.

– Zajmiesz miejsce ordynansa, Sharpe! – krzyknął Wellesley. – Rusz się, człowieku!

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!