zdjęcie BLITZKRIEG 1939. Marsz na Warszawę

Xzdjęcie BLITZKRIEG 1939. Marsz na Warszawę
29.90 PLNkup >>
Leo KesslerBLITZKRIEG 1939. Marsz na WarszawęISBN 978-83-62329-35-9Format: 140 x 205 Liczba stron: 336 Oprawa: miękka Data wydania: 28 września 2011 Tłumacz: Jankowska Joanna

 

Upalne lato 1939 roku. Cała Europa znajduje się w cieniu nadchodzącej wojny. Niemcy szukają już tylko pretekstu, by ją wywołać. Jednak ich przeciwnicy do ostatniej chwili starają się uzyskać informacje, które mogą zadecydować o wyniku przyszłego starcia. Kluczem wydaje się być niemiecka maszyna szyfrująca ENIGMA. Do akcji w Berlinie wkracza brytyjski wywiad wspomagany przez polskich agentów. Liczy się każda chwila – armia hitlerowska jest już gotowa do wojny z Polską. Elitarny oddział – BATALION SZTURMOWY SS WOTAN zostaje wysłany do przeprowadzenia prowokacji w radiostacji w Gliwicach, a celem pierwszej kampanii staje się Warszawa.

 

Leo Kessler – pisarz i historyk, jako czołgista brał udział w II wojnie światowej. Autor kilkudziesięciu powieści wojennych przetłumaczonych na wiele języków, m.in. bestsellerowej serii ukazującej nieznane oblicza II wojny światowej BATALION SZTURMOWY SS.

 

 

Sęp, który siedział skulony w leju po bombie razem z pobladłym ze strachu Rzeźnikiem, szepnął:

– To Polacy. Są gdzieś tam i próbują odkryć nasze pozycje, Metzger. Prowokują nas do ataku!

– Do ataku? – Rzeźnik poczuł coś ciepłego i mokrego i zdał sobie sprawę, że posikał się ze strachu.

Schulze przechylił głowę na bok i wsłuchiwał się w odgłosy. Pochodziły od strony polskich pozycji. On i jego sąsiad w okopie nie byli jedynymi, którzy je słyszeli. Dookoła nich żołnierze z Wotana patrzyli podejrzliwie w kierunku granicznej rzeki. Wreszcie Sęp przerwał ich zadumę i przyciszonym głosem rozkazał:

– Wszyscy, przygotować się! Polacy nadchodzą!

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!