zdjęcie Królestwo piekieł.Powstanie Warszawskie

Xzdjęcie Królestwo piekieł.Powstanie Warszawskie
34.90 PLNkup >>
Sven HasselKrólestwo piekieł.Powstanie WarszawskieISBN 978-83-62329-31-1stron: 368 okładka: miękka Format: 140x205

Warszawa rzuca wyzwanie okupantowi, szukając odwetu za kilka lat upokorzeń i mordów. Hitlerowcy postanawiają utopić ją w morzu krwi i zetrzeć z powierzchni ziemi, aby kolejne pokolenia wspominały ze zgrozą to, co się stało. Otwierają więc drzwi do Królestwa piekieł...

Karny batalion Wehrmachtu zostaje przerzucony z frontu wschodniego do okupowanej stolicy Polski, w której szaleje demoniczny Oskar Dirlewanger, Oberführer SS, znany ze swego sadyzmu i bezwzględności. Naziści, zdając sobie sprawę, że wojna jest już przegrana, nie mają nic do stracenia i pogrążają się w szaleństwie zabijania.

 

 

Sven Hasseljest Duńczykiem, w czasie II wojny światowej zgłosił się na ochotnika do armii niemieckiej. Służył jako kierowca czołgu w liniowej jednostce pancernej.Podjął nieudaną próbę dezercji, za co został przeniesiony do karnej jednostki frontowej Wehrmachtu. Walczył na wszystkich frontach oprócz afrykańskiego, dosłużył się stopnia porucznika, a po wojnie trafił do niewoli radzieckiej. Napisał czternaście powieści, które zostały przetłumaczone na 25 języków i wydane w nakładzie przeszło 50 milionów egzemplarzy.

 

Mały opuścił nasze stanowisko, jak to sam określił, z powodu misji specjalnej. Wrócił po półgodzinie, ciągnąc za sobą cherlawego Unterscharführera z oddziałów Dirlewangera.

– Mogłem go zastrzelić na miejscu – powiedział – ale stwierdziłem, że wam się też należy trochę zabawy.

– Skąd wziąłeś to bydlę? – spytał Porta.

Mały podrapał się palcem po nosie.

– Czy to ważne? Gdzie go znalazłem, to moja sprawa.

– To po co go tu przyprowadziłeś? – spytał Stary. – Przecież wiesz dobrze, że nie możemy go zastrzelić bez powodu.

– Bez powodu? – zabrzmiał jak echo obrażony Mały. – A nie wystarczy, że jest z SS?

Pliki do pobrania

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!