zdjęcie U-BOOTY II WOJNY ŚWIATOWEJ

Xzdjęcie U-BOOTY II WOJNY ŚWIATOWEJ
44.90 PLNkup >>
Andrzej PerepeczkoU-BOOTY II WOJNY ŚWIATOWEJISBN 978-83-6232-941-0Data wydania: 21.02.2012 Format: 160x230 Stron: 430 Oprawa: miękka

Dla III Rzeszy stanowiły najważniejszą część Kriegsmarine. Siały grozę i postrach na morzach i oceanach. Cichy i niewidoczny wróg marynarzy brytyjskich i amerykańskich – U-Booty. Stały się śmiertelnym zagrożeniem dla linii komunikacyjnych aliantów.

 

Andrzej Perepeczko w przystępny i obrazowy sposób opisuje historię U-Bootwaffe. Niezależnie od oceny moralnej ich działań, okręty podwodne stanowiły poważny argument, jakim III Rzesza dysponowała przeciwko przygniatającej przewadze aliantów na morzu. Ich skuteczność wynikała w dużej mierze ze znakomitego wyszkolenia i wysokiej dyscypliny załóg, wśród których niespotykany był bunt czy objawy tchórzostwa.

Pozycja wzbogacona jest o liczne rysunki, mapy oraz ponad 200 unikatowych zdjęć.

 

Andrzej Perepeczko, ur. w 1930 r. we Lwowie, członek Szarych Szeregów w końcowym okresie wojny, absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni i Politechniki Gdańskiej. Oficer mechanik floty handlowej, pływał od 1948 r. na statkach polskich oraz obcych bander. Przeszedł kolejno wszystkie stanowiska w dziale maszynowym od praktykanta, palacza, motorzysty i oficera wachtowego do starszego mechanika. Jest znanym autorem marynistą i posiada w swoim dorobku kilkadziesiąt książek o morzu dla dorosłych, młodzieży i dzieci oraz kilkanaście fachowych podręczników.

 

„Żadne jednak dociekania i najwnikliwsze badania nie odsłonią nigdy przerażających tragedii rozgrywających się w tonących z całymi załogami setkach U-Bootów. Nikt i nic nie zdoła przekazać okrutnej prawdy ostatnich chwil, gwałtownej śmierci, czy wlokących się godzin powolnego umierania we wnętrzach zatopionych U-Bootów, uwięzionych w głębiach mórz i oceanów.”

 

Fragment książki

Pliki do pobrania

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!