zdjęcie Gestapo

Xzdjęcie Gestapo
34.90 PLNkup >>
Sven HasselGestapoISBN 978-83-62329-58-8Wymiary 140 x 195 mm Liczba stron 446 Okładka Miękka EAN 9788362329588 Wydanie drugie Data wydania kwiecień 2012 Przekład Wilczur- Gasztecki Juliusz

 

Drut kolczasty, garota i bagnet są ich bronią, resztki człowieczeństwa zostawili na froncie wschodnim. Ich łupem są nawet złote zęby zrabowane ze zwłok. Są nieustraszeni, zdyscyplinowani i zahartowani w boju. Karny batalion Wehrmachtu.

A jednak jest coś, czego panicznie się boją – GESTAPO, wszechwładnej, tajnej policji Heinricha Himmlera.

Porta, Stary, Sven, Barcelona i Legionista zostają przeniesieni do Vaterlandu, aby… wspomóc gestapowców w działaniach przeciwko obywatelom III Rzeszy. Machina zabijania nie oszczędza nikogo. Jeden nieostrożny krok i sami mogą wpaść w sidła GESTAPO.

 

Świat widziany oczami bohaterów Hassela, to świat zorganizowanej przemocy, w którym wszystkie wartości zostają przeszeregowane i nie ma miejsca na litość.

 

Sven Hassel jest Duńczykiem, w czasie II wojny światowej zgłosił się na ochotnika do armii niemieckiej. Służył jako kierowca czołgu w liniowej jednostce pancernej. Podjął nieudaną próbę dezercji, za co został przeniesiony do karnej jednostki frontowej Wehrmachtu. Walczył na wszystkich frontach oprócz afrykańskiego, dosłużył się stopnia porucznika, a po wojnie trafił do niewoli radzieckiej. Napisał czternaście powieści, które zostały przetłumaczone na 25 języków i wydane w nakładzie przeszło 50 milionów egzemplarzy.

 

Fragment książki

 

Jestem cholernie dobrym żołnierzem. Zachowuję się zgodnie z regulaminem, zgadza się? Mam przepisowo zawiązany krawat, czeszę sie z przedziałkiem... Ani u mnie, ani na moim mundurze nigdy nie ma niczego niezgodnego z książką regulaminów. Gdy zdecydowałem się wstąpić do Armii, postanowiłem zrobić to we właściwy sposób. I tak uczyniłem, od samego początku. I ni cholery mnie nie obchodzi, o co jakoby mam walczyć, po prostu robię, co mi każą.

Zabiłbym moją matkę i babkę, gdybym otrzymał taki rozkaz.

Jestem żołnierzem, ponieważ lubię być żołnierzem, a jeśli lubię coś robić, to lubię to robić dobrze!

Pliki do pobrania

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!