zdjęcie Husaria pod Wiedniem

Xzdjęcie Husaria pod Wiedniem
44.90 PLNkup >>
Radosław SikoraHusaria pod WiedniemISBN 978-83-62329-70-0Wymiary 160 x 230 mm Liczba stron 272 + 64 strony kolorowe (wkładka na pap. kredowym) Okładka twarda EAN 9788362329700 Wydanie pierwsze Data premiery 16 października 2012

 

„Bóg i Pan nasz na wieki błogosławiony dał zwycięstwo i sławę narodowinaszemu, o jakiej wieki przeszłe nigdy nie słyszały" – tak po odniesionej wiktorii wiedeńskiej zaczął Jan III Sobieski list to żony.

 

„Porażka i przegrana […] była to przeogromna, klęska taka, jaka od powstaniapaństwa [osmańskiego] nigdy jeszcze się nie wydarzyła" – potwierdzał słowa Sobieskiego silahdar Mehmed aga w swojej kronice.
 

Jak duża w tym zwycięstwie była zasługa husarii? Na to pytanie odpowiada książka Husaria pod Wiedniem 1683. Czytelnikznajdzie także kompleksowy opis i liczne ilustracje tego rycerstwa, które 12 września 1683 roku stoczyło bitwę, przez wielu uważaną za przełomową w historii świata.

 

Radosław Sikora – doktor nauk historycznych, ekspert do spraw husarii, autor książek i publikacji z zakresu staropolskiej wojskowości i kawalerii.

 


Z recenzji FOCUSA HISTORIA (dot. pozycji Z DZIEJÓW HUSARII)

 

Książka wybitnego znawcy husarii to fenomenalny zbiór źródeł i relacji oraz doskonały portret formacji husarskich.

Główną zaletą tego tomu jest jednak odkłamanie wielu nieścisłości dotyczących „niezwyciężonych”. Po co Polacy malowali konie, jak te specjalnie tresowane zwierzęta walczyły z ufortyfikowaną piechotą, po co husarzom były słynne skrzydła? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań tłumaczą na tyle wyczerpująco fenomen polskiej jazdy, że w zasadzie zbędne jest wyjaśnienie, dlaczego logo z husarzem ma dziś tak wiele naszych firm i instytucji.

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!