zdjęcie Sargon. Wybrańcy Inanny

Xzdjęcie Sargon. Wybrańcy Inanny
34.90 PLNkup >>
Krzysztof MilczarekSargon. Wybrańcy InannyISBN 978-83-62329-86-1Wymiary 140 x 205 mm Okładka miękka Wydanie pierwsze Data wydania wrzesień 2013

Bądź świadkiem narodzin pierwszego w historii ludzkości imperium - Królestwa Akadu. Zobacz jak rozpoczęła się oszałamiająca kariera Szarrukina, króla królów, znanego historii jako Sargon Wielki, twórca imperium akadyjskiego. Pierwszego władcy, który zjednoczył całą Mezopotamię i podbił wiele innych krain od Zatoki Perskiej po Morze Śródziemne.

Sargon. Wybrańcy Inanny to opowieść o królach z dynastii władającej największym państwem trzeciego tysiąclecia przed naszą erą. Spisuje ją ostatni z potomków Sargona, który mimo mądrości i wykształcenia może tylko z nostalgią wspominać chwałę przodków i patrzeć na upadek potęgi imperium.

W dziejach królów Akadu historia splata się z mitami, polityka z magią, a prosta technologia ludzka z  niebiańską, zdolną niszczyć całe krainy. A że bogowie okazują się istotami targanymi takimi samymi namiętnościami, co zwykły człowiek, straszliwe wojny są codziennością. Tylko nieliczni śmiertelnicy zdają sobie sprawę, jak bardzo zależni są od kaprysu niebian…

Krzysztof Milczarek urodził się w 1960 roku w Skierniewicach. Ukończył Wydział Historii UAM. Od dawna interesuje się dziejami Starożytnego Wschodu, hellenizmem i religioznawstwem porównawczym, szczególnie mitologią. Autor cyklu poświęconego Starożytnemu Babilonowi.

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!