zdjęcie Smocza cesarzowa

Xzdjęcie Smocza cesarzowa
39.90 PLNkup >>
Juraj ČervenákSmocza cesarzowaISBN 978-83-64185-10-6Wymiary 140 x 205 mm Liczba stron 504 Okładka miękka EAN 9788364184106 Wydanie pierwsze Przekład Lechowicz Ilona Data wydania 18 listopada 2013

Z KRWI BOGÓW RODZI SIĘLEGENDA

Kijowski wódz Światosław osiada na pewien czas w Bułgarze, by umocnić swoją pozycję w podbitym państwie. Jednak Ilja i pozostali bohatyrzy siedzą jak na szpilkach. Ich największy wróg, najwyższy kapłan Tugarin, umknął na północ. Światosław zezwala bohatyrom, by ruszyli jego tropem i skończyli z nim raz na zawsze. Drużyna wpada na jego ślad w dzikich krainach zamieszkanych przez plemię Czeremisów, ale pogoń się tam nie kończy. Ich nieprzyjaciel zmierza na północ, na ziemie tajemniczych Czudów. Mówi się, że gdzieś w tamtejszych lasach znajduje się wejście do zaświatów, na żelazny most i chronioną czarami wyspę Bujan… Właśnie tam podstępny czarodziej chce wreszcie zyskać zdolności, które zmienią go w półboga. Wyspy strzeże okryta złą sławą księżna – czarownica, którą miejscowi zwą trwożnym szeptem Baba Jaga – „matka węży”. Ilja i jego towarzysze będą musieli walczyć ze smoczymi czarami i z mrokiem, który znalazł zdradzieckie serce w ich własnych szeregach…

 

Smocza cesarzowa  to druga księga mrocznej, napisanej z rozmachem, historycznej fantasy, ukazującej dzieje wczesnośredniowiecznej Rusi. Magia, szczęk mieczy, pogańscy bogowie, zdrada i przeznaczenie , to mieszanka, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

W przygotowaniu ostatni tom przygód Ilji Muromca i innych bohatyrów z drużyny księcia Światosława – Biała wieża.

 

Juraj Červenák urodzony w 1974 roku słowacki pisarz, który mistrzowsko łączy trzymającą w napięciu fantastyczną przygodę z historycznymi detalami. Tworzy zarówno w języku ojczystym, jak i po czesku. W obu tych krajach jego książki są bestsellerami i cieszą się uznaniem krytyków. Jest autorem ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań. Za serię Czarnoksiężnik otrzymał Nagrodę Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru w kategorii „Najlepsza czeska i słowacka książka roku”. Jej pierwsza część „Władca wilków” już dostępna w Polsce.

 

 

 

Zza wyspy, z głębiny, w której pogrążał się wodospad z cudownego źródła, na swych majestatycznych skrzydłach wzleciał Rudrog. Tugarin ani Kijowianie nie przyglądali się jednak samemu smokowi, ale komuś, kto siedział tuż za jego głową, między kolcami na giętkiej szyi. Smoczy jeździec miał na sobie łuskowatą zbroję podobnego koloru co skóra Rudroga – czarną z krwawoczerwonym połyskiem. Jego twarz okrywał dziwny hełm, ozdobiony po bokach ostrymi grotami. Wojownik zerwał się i bez najmniejszych kłopotów z utrzymaniem równowagi stanął na szerokiej smoczej głowie. Trzymał w ręku solidną włócznię z grotem ozdobionym groźnymi zębami i hakami. Krzyknął nieoczekiwanie wysokim głosem, na który Rudrog pochylił głowę tak blisko wyspy, jak tylko mógł. Wojownik skulił się i rzucił w przód. Przebiegł między dwoma rzędami kolców i rogów i odbił się mocno od czoła smoka. Skoczył i z całej siły cisnął włócznię. Broń zaświszczała nad Alatyrem, cudownym strumieniem i pomarszczonymi korzeniami. (…)

Tajemniczy wojownik zeskoczył na jeden z korzeni, aż jego ciemna zbroja zadźwięczała głośno. Gdyby zwykły śmiertelnik tak skoczył w ciężkim pancerzu, połamałby sobie kości, ale on natychmiast uniósł głowę, jego oczy płonęły w otworach hełmu. Wstając, dobywał jednocześnie broni. W lewej ręce zalśnił miecz z metalu równie ciemnego jak cała zbroja, z ostrzem po jednej stronie klingi i zębami i hakami po drugiej. Jeszcze straszniejszy był widok bicza w prawej ręce wojownika – kiedy smagnął nim zręcznie, kolce na jego końcu wyrwały kilka sporych trzasek z kory Wielkiego Dębu.

Bohatyrzy zdali sobie sprawę, że niedawno widzieli podobną broń – i 

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!