zdjęcie Zakazane gole. Futbol w okupowanej Warszawie

Xzdjęcie Zakazane gole. Futbol w okupowanej Warszawie
39.90 PLNkup >>
Juliusz KuleszaZakazane gole. Futbol w okupowanej WarszawieISBN 978-83-64185-67-0Wymiary 160 x 230 mm Liczba stron 160 Okładka twarda EAN 9788364185670 Wydanie pierwsze Data wydania 03.09.2014 Wydawca Wydawnictwo ERICA i Muzeum Powstania Warszawskiego

Zamknięte szkoły i uczelnie, patrole na ulicach, łapanki, narastający terror... Życie w okupowanej stolicy było niebezpieczne, zwłaszcza dla niepokornych. Niemieckie zakazy obejmowały praktycznie wszystkie dziedziny życia, nawet uprawianie sportu było zabronione. Verboten? – nie dla tego  pokolenia Polaków. Dzięki młodym zapaleńcom piłka nożna zeszła do podziemia, a zakonspirowany ZPN organizował nawet mecze ligowe.

Juliusz Kulesza, sam piłkarz i zagorzały kibic zarazem, wspomina mecze i zawodników z tamtych lat, dedykując książkę ówczesnemu kapitanowi jednej z żoliborskich drużyn, po wojnie znanemu pisarzowi i podróżnikowi, Olgierdowi Budrewiczowi. 

 

Strz. Juliusz Kulesza „Julek”

Urodzony w 1928 w Warszawie. Od 1942 pracował jako rysownik litograficzny w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Podczas Powstania Warszawskiego, wraz z oddziałem Armii Krajowej PWB/17/S, do 26 sierpnia walczył w obronie gmachu PWPW. Po wojnie ukończył Wydział Grafiki w pracowni prof. Tadeusza Kulisiewicza w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przez następne dziesięciolecia projektując głównie dla wydawnictw. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, uczył studentów Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem licznych publikacji dokumentujących i popularyzujących powstańcze dzieje stolicy.

Odznaczony m.in. Krzyżem Walecznych, Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!