zdjęcie NIE TYLKO POD SALAMINĄ. WOJNY MORSKIE HELLADY

Xzdjęcie NIE TYLKO POD SALAMINĄ. WOJNY MORSKIE HELLADY
49.90 PLNkup >>
Waldemar PasiutNIE TYLKO POD SALAMINĄ. WOJNY MORSKIE HELLADYISBN 978-83-65310-53-8Wymiary 160 x 230 mm Liczba stron 336 Okładka twarda EAN 9788365310538 Wydanie pierwsze Data premiery 28 października 2015

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest dopełnieniem tematyki zaprezentowanej przez Autoraw jego dwóch poprzednich pracach, poświęconych działaniom morskim Aleksandra Wielkiego oraz wojnom na morzu w epoce hellenistycznej.

Tym razem narracja cofa się do epok wcześniejszych począwszy od legendarnych czasów bohaterskich. Po nich opis obejmuje stulecia tzw. Wieków Ciemnych i Wielkiej Kolonizacji, pełne chwały lata wojen perskich, dramat wojny peloponeskiej, wreszcie czas zmierzchu wolnej Hellady aż do chwili, kiedy od strony jej północnych rubieży zaczął zwolna nasuwać się na nią cień wzrastającej pod rządami Filipa II potęgi Macedonii.

Mamy nadzieję, że książka ta zainteresuje nie tylko tych, których pasjonuje marynistyka ale także tych którzy w materialnym i duchowym dorobku Hellady dostrzegają korzenie naszej cywilizacji.

 

Waldemar Pasiut: urodzony w 1962 r. w Nowym Sączu, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, doktor historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Grybowie. Autor artykułów dotyczących starożytnej żeglugi i wojen morskich w czasopismach Filomata, Nowy Filomata, Meander, Res Militaris i Classis oraz publikacji książkowych Działania morskie i flota Aleksandra Wielkiego i Od Abydos do Akcjum. Wojny morskie w czasach hellenistycznych.

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!