zdjęcie Piechota atakuje

Xzdjęcie Piechota atakuje
59.90 PLNkup >>
Erwin RommelPiechota atakujeISBN 978-83-64185-86-1Wymiary 160x 230 mm Liczba stron 430 Okładka twarda EAN 9788364185861 Wydanie pierwsze Data wydania 13.11. 2015

Marszałek Erwin Rommel miał w czasie II wojny światowej niemal hipnotyczny wpływ nie tylko na własnych żołnierzy, ale i na aliantów. Nawet kiedy przestał odnosić wielkie sukcesy, takie jak podczas kampanii francuskiej i afrykańskiej, cały czas był charyzmatycznym dowódcą.

Jakie były fundamenty umiejętności Rommla? Gdzie nauczył się zwyciężać? Co powodowało, że żołnierze darzyli go zaufaniem i podziwem, a przeciwnicy szacunkiem i strachem? Odpowiedzi znajdziemy w wydanej w 1935 r. książce Piechota atakuje autorstwa Erwina Rommla. Autor wspomina w niej bitwy I wojny światowej, w których brał udział. Analizuje jak mu się udawało zwyciężać – w pewnym sensie jest to podręcznik taktyki, ale może nawet bardziej – podręcznik przywódcy. Książka Piechota atakuje zwróciła uwagę Adolfa Hitlera na młodego oficera odznaczonego najwyższym niemieckim orderem wojennym Pour le Mérite. To po jej wydaniu zaczęła się wielka kariera jej autora.

Rommel pisze niezwykle obrazowo o swoich przeżyciach wojennych w latach 1914–1918. O walkach na zachodzie w labiryncie okopów i zasieków. O kampanii rumuńskiej i włoskiej, w czasie których odnosił swoje największe sukcesy. W książce Czytelnik znajdzie też odręczne rysunki i mapy autorstwa Erwina Rommla, które nadają książce jeszcze większej autentyczności.

Erwin Rommel (1891–1944) urodził się w Heidenheim w Królestwie Wirtembergii, w 1910 r. wstąpił jako kadet do 124. pułku piechoty (6. wirtemberskiego). Na Wielką Wojnę ruszył w 1914 r. jako podporucznik. Na froncie zachodnim wielokrotnie odznaczył się odwagą, dowodząc plutonem i kompanią – za co otrzymał awans na porucznika i Żelazny Krzyż I i II klasy. W 1915 r. Rommla przeniesiono do elitarnego wirtemberskiego batalionu górskiego. Jednostka ta przerzucana była w najbardziej zapalne punkty wszystkich frontów na których walczyła II Rzesza. Wogezy we Francji, Rumunia, Włochy – wszędzie tam Rommel odnosił sukcesy. Za wzięcie ponad 2000 włoskich jeńców w czasie 12. bitwy na Isonzo został nagrodzony najwyższym niemieckim odznaczeniem wojskowym Pour le Merite, a w 1918 r. awansowano go na kapitana.

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!