zdjęcie Królestwo Piekieł. Powstanie Warszawskie

Xzdjęcie Królestwo Piekieł. Powstanie Warszawskie
28.00 PLNkup >>
Sven HasselKrólestwo Piekieł. Powstanie WarszawskieISBN 978-83-89700-74-2105 x 178 mm, 352 strony, okładka miękka

Walcząca Warszawa, w wyniki decyzji Himmlera o wymazaniu miasta z mapy świata, doświadcza niewyobrażalnych okrucieństw i zniszczenia. Karny batalion Wehrmachtu zostaje przerzucony z frontu wschodniego do okupowanej stolicy Polski, w której szaleje demoniczny Oskar Dirlewanger, Oberführer SS, znany ze swego sadyzmu i bezwzględności. Naziści, zdając sobie sprawę, że wojna jest już przegrana, nie mają nic do stracenia i pogrążają się w szaleństwie zabijania.

Autor, z pochodzenia Duńczyk, który znalazł się w wyniku splotu przypadków życiowych w szeregach Wehrmachtu, jest wnikliwym obserwatorem działań bojowych i życia na froncie. Był osiem razy ranny i zakończył wojnę w stopniu porucznika. Sven Hassel napisał czternaście powieści, które zostały przetłumaczone na piętnaście języków i wydane w nakładzie przeszło pięćdziesięciu milionów egzemplarzy.

Fragment z okładki

„Całej machinie wojennej Niemiec generał Bór-Komorowski mógł przeciwstawić przeraźliwie mało. Jego jedyną nadzieją była determinacja i odwaga żołnierzy. Wierni powstańcy musieli walczyć do końca, który nieuchronnie się zbliżał. Jeśli chodzi o broń, była ona głównie zdobyczna lub pochodziła z podziemnych warsztatów. Warszawa płonęła, a my czekaliśmy na wroga. Stary schował fajkę do kieszeni i zaczął żuć kawałek tytoniu. Mały stał na piętach i nerwowo zaciskał pięści, gorączkowo starając się zapanować nad nerwami. Jego widok uświadomił mi, że mnie też się robi słabo ze strachu. Powstańcy zmuszali nas, abyśmy ciężko pracowali na nasz żołd.”

Pliki do pobrania

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!