zdjęcie Elbing 1945: Odnalezione wspomnienia (tom 1)

Xzdjęcie Elbing 1945: Odnalezione wspomnienia (tom 1)
32.90 PLNkup >>
Tomasz StężałaElbing 1945: Odnalezione wspomnienia (tom 1)ISBN 978-83-62329-0-90Wymiary: 140 x 205 mm, Liczba stron: 368, Okładka: miękka, Wydanie: pierwsze, Data wydania: Listopad 2010

 

Zapraszamy na wycieczkę po burzliwej historii miasta Elblaga!

 

Przedstawiamy Państwu niesamowitą powieść o prawdziwej historii Elbląga. Autor bardzo realistycznie,  w oparciu o badania przedstawia obraz miasta, do którego nieuchronnie zbliża się front.

Rok 1944,Prusy wschodnie. Nadciąga sowiecka ofensywa.

Z relacji mieszkańców, urywków listów, notatek i dokumentów powstała wciągająca opowieść opisująca wydarzenia tamtych dni. Poznajemy zarówno mieszkańców ówczesnego Elbinga, losy niemieckich obrońców jak i  historię żołnierzy Armii Czerwonej.

Ich oczami poznamy kulisy tych niezwykle morderczych walk, które posłużyły Sowietom jako poligon przed zdobyciem Berlina.

Powieść Tomasza Stężały w barwny i sugestywny sposób ukazuje czytelnikowi jak naprawdę przebiegało sowieckie wyzwolenie…

Elbing 1945 kontynuuje wspaniałą tradycję powieści wojennych Svena Hassela.

 

Tomasz Stężała – mieszkaniec, miłośnik i znawca historii Elbląga.

 

Fragment powieści

„Wypadli z lasu na otwarte pole. Lodowaty wiatr rozwiewał im włosy i wyciskał łzy z oczu. Przed nimi leżało około dwóch kilometrów drogi osłoniętej tylko bezlistnymi drzewami.

- Schowaj się i dawaj tu Paula! – rzucił Meyer i Raabe pojawił się we włazie.

Kierowca dodał gazu a Pantera rzuciła się naprzód. Aby do lasu!

- Scheisse! Za nami! – wrzask Paula zagłuszył trzask wystrzałów, których smugi zbliżały się pędzącego czołgu.”

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!