zdjęcie Stalowe piekło: I Korpus Pancerny SS w Normandii

Xzdjęcie Stalowe piekło: I Korpus Pancerny SS w Normandii
42.00 PLNkup >>
Michael ReynoldsStalowe piekło: I Korpus Pancerny SS w NormandiiISBN 978-83-89700-61-2Wymiary 160 x 230 mm Liczba stron: 416 + 16, stron ze zdjęciam, Okładka: miękka, Cena detaliczna: 42,00 zł

 

 

Inwazja w Normandii 6 czerwca 1944 r. była jedną z najbardziej ryzykownych, a zarazem bardzo udanych operacji wojskowych w historii. Po ciężkich walkach amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie wojska wylądowały na plażach północnej Francji. Czekały ich jednak jeszcze długie walki - w momencie lądowania elitarne niemieckie jednostki pancerne oddalone były od miejsca inwazji. Gdy już znalazły się na polu walki prowadziły działania zmierzające do całkowitej likwidacji wroga. Przez prawie dwa miesiące odpierały atak sił alianckich, przynosząc zarówno chwałę, jak i niesławę dowódcom takim jak Kurt „Panzer” Meyer, Jochen Peiper i Max Wunsche.

 

 

Fragment książki

„Mimo, iż na tym etapie wojny sytuacja przemawiała na ich niekorzyść, żołnierze tego wyjątkowego korpusu nadal byli pewni ostatecznego zwycięstwa, co najlepiej oddają słowa wypowiedziane przez aroganckiego dowódcę jednego z regimentów Waffen SS w nocy, gdy alianckie wojska wylądowały w Normandii:

Same płotki! O poranku wrzucimy je z powrotem do morza!”

 

W następnych rozdziałach książki generał Michael Reynolds opowiada historię próby spełnienia tej przepowiedni, przebieg bitew, które ten niemiecki korpus stoczył i jego ostateczną zagładę.

Pliki do pobrania

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!