zdjęcie domyślne

28.00 PLNkup >>
Sven HasselLegion potępieńcówISBN 978-83-89700-84-1Wymiary: 105 x 178 mm (grzbiet 19mm), Liczba stron: 372, Okładka: Miękka, EAN: 9788389700841, Wydanie: Pierwsze, Data wydania: Lipiec 2009, Tłumaczenie: Juliusz W. Garztecki

 

Legion Potępieńców – przejmująca i brutalna historię autora, który trafił do karnego batalionu Wehrmachtu. Hassel pisze o ludziach, którzy nie wywołują wojen, ale muszą w nich walczyć… Wciągająca opowieść pokazująca II wojnę światową niemieckimi oczami.

Sven Hassel walczył na wszystkich frontach Europy. Napisał 14 powieści, które zostały przetłumaczone na 15 języków i wydane w nakładzie przeszło 56 milionów egzemplarzy.

 

Fragment z okładki:

„W imieniu Führera, Sven Hassel, Gefreiter 11. pułku huzarów, zostaje niniejszym postanowieniem sądu skazany za dezercję na piętnaście lat ciężkich robót. Jego nazwisko zostaje wymazane ze stanu osobowego tego pułku, pozbawia się go też wszystkich praw cywilnych i wojskowych na czas nieokreślony!”

Stałem tam jak ogłuszony, nie rozumiejąc, co mówi sędzia w uzasadnieniu mojego wyroku. Powiedział, że sąd okazał mi łaskę i pozwolił zachować życie. Nie zostałem więc skazany na śmierć. Uwzględniono, że zostałem zmobilizowany w Danii i że na drogę dezercji wstąpiłem namówiony przez kobiety niegodne miana Niemek.

 

Szukaj

Newsletter

X

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z newsletter'a prowadzonego przez Wydawnictwo Erica


a. Newsletter jest wysyłany na zarejestrowany przez użytkownika adres e-mail, zawarte w nim są informacje o nowościach i wydarzeniach związanych z Wydawnictwem Erica

b. Subskrypcja newsletter'a jest darmowa.

c. Użytkownicy mogą w każdej chwili zmieniać adres e-mail, na który ma przychodzić newsletter, lub zrezygnować z subskrypcji.

d. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newsletter'a

e. Wydawnictwo Erica nie będzie udostępniała powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim

f. Wydawnictwo Erica ma prawo do jednostronnej zmiany zapisów regulaminu z przyczyn techniczno - organizacyjno - ekonomicznych.

zamow_ksiazke.jpg

Każdą z książek mogą Państwo zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie. Wystarczy kliknąć "zamów książkę" i wypełnić prosty formularz. My zajmiemy się resztą!